HELENA KUBELKOVÁ - zpěv, texty

Helena Kubelková

Její aktivní pěvecká dráha začala v sedmi letech v souboru BAMBINI DI PRAGA. Ve třinácti letech se stala sólistkou tohoto sboru a absolvovala řadu světových turné / Japonsko, Monte Carlo, Francie, Mongolsko... /. V šestnácti letech začala zpívat se svojí první rockovou kapelou AFFECT. Poté následovaly kapely BARRACUDA, THYRAX a KSICHTIES. V roce 1997 též účinkovala v muzikálu DYBBUK / DIVADLO U HASIČů /. Po odchodu z posledně jmenované kapely se seznámila s muzikanty z formace TATOO TETA - později jen TETA. Kromě výrazného zpěvu se zde podílí i na tvorbě repertoáru - vytvořila prakticky všechny texty. Jako host se objevuje i na deskách jiných kapel a interpretů. Od roku 1998 též vyučuje zpěv.


 
CYRIL KŘEČEK - kytara, voc., hlavní výrobce muziky

Cyril Křeček

Vychází z přirozeného zvuku lampových zesilovačů, které kombinuje s různými typy kytar. Nejvíce si oblíbil kulatý a hutný zvuk Gibsona, ve spojení s aparátem Messa Boogie. Má rád konkrétní zvuk kytary. V kapele je úhlavním autorem hudby a kytaristou " profesorského " stylu. V 80. letech začínal jako teenager ve studentských kapelách. Prošel i hraním po zábavách, aby nakonec se dvěma dalšími přáteli založil skupinu TETA. Vystupoval i s kapelami LENNY KRAVITZ REVIVAL a ILLEGAL TWISTED SISTER.


 
SVÁŤA ŠUTERA - bicí

Sváťa Šutera

Přerovský rodák a poloviční Valach, s příslušnými znalostmi valašského léčebného pitného režimu. Bubnuje od nepaměti, ale ve svých 14ti letech vyměnil tréningové škopky na nádobí za škopky značkové a začal dělat díru. Tedy do muzikantského světa. Žák Tomáše Nováka. Pracovní nástroje vlastní od firem Sonor, Istanbul, Paiste a Stagg. Kapely minulé a současné: ENJOY, BOA, REMORSE, GLANC, Felix Slováček ml. & ALL OF MY FACE, MIREK BROUM BAND a ...a vůbec! Jako host bubnoval v kapele TETA od srpna 2007.


 
MICHAL ŽĎÁNSKÝ - basová kytara, voc.

Michal Žďánský

Od šesti let se věnoval hře na housle. V roce 1980, po sedmi letech působení v různých komorních seskupeních, úspěšně ukončil první cyklus v LŠU. Hře na baskytaru se věnuje od roku 1981, kdy založil svou první kapelu SMYK. V roce 1987 dostává lano ze známé kapely BARRACUDA. Zde se poprvé setkává se zpěvačkou Helenou Kubelkovou. Následuje řada samostatných koncertů a účinkování jako předkapela skupinám VITACIT, ARAKAIN, OCEAN... Koncem roku 1989 společně zakládají THYRAX, který se začátkem následujícího roku zprofesionalizoval. Za několik měsíců natáčí pro SUPRAPHON svůj první singl, který nakonec nikdy nevyšel. V roce 1991 se THYRAX rozpadl. Do hudebního kolotoče se vrátil až koncem roku 1993 se skupinou YANKEE ZEPHYR. V roce 1994 přechází do kapely MERLIN. 5.8.1997 otevírá svůj rockový klub INFERNO a téhož roku vydává pod vlastní agenturou druhé CD MERLINu - JIŽNÍ DŽIN. Koncem roku 1998 se stává členem skupiny TETA. Další projekty: ILLEGAL TWISTED SISTER, EMPIRE.


 
PETR MALIŇÁK - klávesy, voc.

Petr Maliňák

( pozn. Petr Maliňák je pouze jeho přezdívka. Pravé jméno je PetrOff ).
Od 6ti let navštěvoval LŠU v rodném Krnově, obor klavír. Plynule přešel k syntezátorům a získával zkušenosti na zábavách. Prošel několika kapelami různých stylových zaměření, aby nakonec usoudil, že světlé zítřky jsou v Praze o něco světlejší…V současnosti hraje na klávesy (mimo "Tety") v kapelách "Empire" a "Králičí pacička přichycená na předním pravém kole lokomotivy".
Po experimentech s různými klávesovými nástroji si vybral lampou osazenou lahůdku Korg Triton Extreme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
HOSTUJÍCÍ MUZIKANTI
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 
HONZA "POKY" POKORNÝ - baskytara

Poky

Mateřská kapela J.A.M. Jako host vystupuje v TETě od října 2009.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ARCHIV TETY
--------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ROMITCH MODRÝ - kytara

Romitch Modrý

Cestovatel, světoběžník, specializovaný badatel. Tento rodák z Vrchlabí se po mnohaletém putování světem rozhodl věnovat se divadlu a muzice. Do Prahy se přestěhoval v roce 1999. Zde založil divadélko ROMANETO, hrající pohádky pro děti všech věkových kategorií. Kapely: JOSEF IX, CENTRAL PARK. V kapele TETA působil od června 2001 do července 2007. O jeho hlavní činnosti se dozvíte více na jeho stránkách v sekci "odkazy".

 
MARCEL VACÍNEK - bicí

Marcel Vacínek

Zkušený harcovník, obložený plechy, škopky a jinými, pro normálního smrtelníka zbytečnými nesmysly. Jeho bubenický um byl prověřen například v kapelách Ó JA, MERLIN, ILLEGAL TWISTED SISTER, EMPIRE ... Patří mezi tu nepočetnou skupinu muzikantů, kteří cvičí denně a s kompletní sestavou. Mezi jeho oblíbené činnosti patří neustálé shánění a testování bubenického HW, sledování aktuálního dění v muzice, osoby něžného pohlaví a "jedno u číňanů". Jako stálý člen kapely hrál do června roku 2008.


 
MARTIN KAMARÝT - bicí

Martin Kamarýt

Spoluzakladatel TATOO TETA ( TETA ). V kapele do roku 2005. V současné době působí v kapele REMORSE.


 
MARTIN ŽĎÁNSKÝ - housle

 
JIŘÍ "JERRY" ZÁBŘESKÝ - baskytara

INTRO | AKTUALITY | HISTORIE | BIOGRAFIE | KONCERTY | CD,VIDEO | TISK | KONTAKT | ODKAZY | LOGIN
Copyright Rupík 2005-2010, Developed & Powered by Rupík