1994
- vznik kapely
 
1995
- vítězství v celostátní soutěži rockových kapel HIT CUP 95. Poté následovalo koncertní turné po celé republice.
 
1996
- do kapely přichází po několikaleté odmlce zpěvačka HELENA KUBELKOVÁ a navazuje tak na svoji předchozí pěveckou dráhu /BARRACUDA, THYRAX, KSICHTIES/. Nastává období,ve kterém TETA přetváří svůj repertoár a výsledkem je výrazná melodika postavená právě na projevu a osobnosti zpěvačky.
 
1997
- natáčení demosnímku, který se setkal s velkým ohlasem posluchačů. Současně vychází na kompilaci FAJN ROCK MUSIC 1, pořádaný agenturou FAJN ROCK PRODUCTION. Z této kompilace, která je zároveň soutěží / prezentovaná hudebními časopisy MELODIE, ROCK a POP, BIG BENG .../, obsazuje TETA třetí místo. Koncem roku je skupina pozvána na natáčení pořadu SNÍDANĚ S NOVOU, kde v podobě tří vstupů avizuje vydání debutového alba.
 
1998
- pod agenturou BELLATRIX vydává TETA album NEHLEDÁM. Toto je oficielně pokřtěno v LUCERNA MUSIC BARU, kde jako host vystoupila slovenská TUBLATANKA. Pilotní skladba NEHLEDÁM / podporovaná médii RADIO ROKO, RADIO 1, REGINA, KISS98/, vyhrává hitparádu rádia KISS98. Následně TETA koncertuje po celé republice a zúčastňuje se několika letních festivalů. V létě přichází do kapely nový člen MICHAL ŽĎÁNSKÝ / ex. MERLIN / a to na post baskytaristy.
 
1999
- činnost TETY je omezena z důvodu těhotenství zpěvačky. Skupina se objevuje až na letních festivalech. V soutěži JIM BEAM ROCK postupuje TETA z velkého množství přihlášených až do semifinále. Následuje příprava nového repertoáru a koncertování po republice.
 
2000
- jako host se na koncertech objevuje houslista MARTIN ŽĎÁNSKÝ / ex.KRÁLOVSKÁ CESTA, BLAŽENKA /. Toto spojení dává kapele nový výraz a to použitím netradičního nástroje v rockové muzice. Některé skladby z nového programu pomáhá aranžovat "KÁŠA" JAHN / REBELS/.
 
2001
- na kompilaci FAJN ROCK MUSIC 5 vychází TVÁŘ. V polovině roku skupina natáčí dvě skladby a rozhovor pro ČESKOU TELEVIZI do pořadu NA PLNÝ PECKY SPECIÁL. Též je dokončena studiová práce na CD PROMO 2001. Zároveň přichází nový člen ROMITCH MODRÝ a to na post druhé kytary. Samozřejmě pokračuje koncertování po klubech, prezentačních akcích a festivalech / např.: BOODSTOCK a j. / a společných koncertů / např.: se skupinou TURBO /. S novým členem kapely se začíná připravovat vydání druhého alba.
 
2002
- kapela pokračuje v hraní po celé ČR - kluby, festivaly, soutěže, několik menších turné pro armádu... Většinou jsou to samostatné akce TETY, ale nechybí ani hraní s profesionály - REBELS, KATAPULT ... Teta byla též pozvána na oslavu 10. výročí založení DROGERIE TETA, kde zahrála k všeobecné spokojenosti. Členové kapely se též zúčastnili různých muzikantských seminářů a škol ( ROMITCH, CYRIL, MARTIN, MICHAL - pořadí dle seminářové pilnosti), Rockových kurzů ( HELENA, jako lektorka zpěvu) a jiných hudebně - vzdělávacích akcí.
 
2003
- kluby, kulturní domy, turné pro armádu... V srpnu proběhlo natáčení pro pravidelné rozhlasové vysílání FAJN ROCK MUSIC. Jednalo se o hodinový blok s kapelou KABÁT, který se vysílal zhruba týden na různých rádiích. Vyšla též jedna skladba na kompilačním MUZIKUS CD, které bylo vydáno jako příloha časopisů CHIP a MUZIKUS. V září kapela vystoupila m.j. na HUDEBNÍM VELETRHU PRAHA. V listopadu se Teta na několik dní usadila ve studiu Zdeňka Šikýře. Výsledkem této činnosti je další demo s pracovním názvem Nechte mě žít. Po získání volných frekvencí se budou dotáčet další věci, kterých je opravdu hodně - je z čeho vybírat. Romitch zničil další kytaru - tentokrát rozbrušovačkou / viz foto. .
 
2004
- ve Studiu Hostivař bylo dokončeno CD "ÚTĚK PŘED SEBOU", které bylo pokřtěno v klubu KAIN PETREM KOLÁŘEM a PETREM KORÁLEM. Současně s tím proběhl křest Romitchovi nové skvělé kytary "MÁZLOVKY" a to ohnivým pšoukem. Ve zdraví přežila kytara i přítomný kytarář. Po celý rok probíhala vystoupení, z nichž nejzajímavější byly Vánoce v červnu, včetně stromku, dárků a kapra v super prostředí jeskyní ve Svitavě u Cvikova.
 
2005
- na bubenickém trůnu střídá Martina Kamarýta Marcel Vacínek, začátkem června se natáčí ve studiu TV stanice ÓČKO klip pilotní skladby "ÚTĚK PŘED SEBOU".
 
2007
- duben: Marcel Vacínek přinesl v ruksaku padák. Je zádumčivý. Květen, červen, červenec - je zádumčivý. Srpen - ulomil si s ním nohu - je zádumčivý. Za bubny se dočasně usadil Sváťa Šutera z kapely ... a vůbec!. Z pracovních důvodů odchází kytarista Romitch Modrý. Do kapely je zařazen nový člen - Petr Maliňák, který hraje na klapky.
 
2008
- červen: V kapele dochází k další změně v základní sestavě. Za bubny usedl Sváťa Šutera, který se již osvědčil jako host.
 
 
 
INTRO | AKTUALITY | HISTORIE | BIOGRAFIE | KONCERTY | CD,VIDEO | TISK | KONTAKT | ODKAZY | LOGIN
Copyright Rupík 2005-2010, Developed & Powered by Rupík